Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Pogoda Strzelin

  Sortuj według:
  • Pogoda na całą jesień i początek zimy. Ciepły październik, deszczowy listopad i szybka zima? Takie są prognozy meteorologów

   Urlop jesienny w Polsce? Weekendowe wycieczki w ciekawe zakątki kraju? A może relaks na działce koło domu i spacery po parku? Warto znać prognozę pogody, by zaplanować czas. Pomocny jest w tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przygotowujący także długoterminowe prognozy. Poza wrześniową, która już dotyczy tylko kilku dni, znamy prognozę na październik, a także na kolejne miesiące ze styczniem 2022 r. włącznie. Co więc nas czeka?

  • Uwaga, nadciągają burze z gradem! Jest ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia i Dolnego Śląska

   We wtorek (10 sierpnia) nad Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą pojawić się burze z gradem wraz z towarzyszącym im intensywnym deszczem.

  • Płatki śniegu pod mikroskopem. Jak najpiękniejsze klejnoty. Niesamowite zdjęcia!

   Na Dolnym Śląsku znowu zagościła zima w pełnej krasie. Dziś w wielu miejscach od rana pada śnieg, jak choćby w Wałbrzychu czy Jeleniej Górze. A wiecie, jak wyglądają płatki śniegu z bliska? Zobaczcie niesamowite zdjęcia płatków śniegu pod mikroskopem. Jak najdroższe klejnoty. Piękne. Autorem zdjęć jest Aleksiej Kljatow.

  • Atak zimy. Warszawa: Intensywne opady śniegu i utrudnienia w ruchu [MAPA] Do kiedy potrwają śnieżyce i zamiecie? Prognoza pogody

   Śnieg, ujemna temperatury i silny wiatr - tak rozpoczął się drugi tydzień lutego w Warszawie. Na drogach panują bardzo trudne warunki, w Warszawie doszło już do kilku wypadków. Jak zapowiada IMGW, najbliższe dni przyniosą pogłębienie zimowych warunków nad Polską. Jakich temperatur możemy się spodziewać i jak długo utrzyma się zimowa aura na Mazowszu i w innych regionach kraju? Więcej informacji poniżej.

  • Palec śmierci, biała tęcza i czerwone duchy? Oto nieziemskie zjawiska pogodowe [ZDJĘCIA]

   Woda, ogień i powietrze - połączenie tych trzech żywiołów potrafi przybierać niesamowite kształty. To, co nazywamy anomaliami pogodowymi niejednokrotnie bywa wyszukanym spektaklem dla oczu. Oto najbardziej niezwykłe zjawiska, które możemy obserwować na naszej planecie. Przejdź do galerii, by zobaczyć wszystkie zdjęcia.

  • Macie dosyć upału? Bywało już gorzej! Oto rekordy temperatur w Polsce

   Tegoroczne lato, choć długo wyczekiwane, daje nam w kość. Przez Europę w lipcu przetoczyła się fala upałów, podbijając słupki rtęci w niektórych miejscach nawet do 40 stopni Celsjusza. W Polsce w najgorętszych obszarach termometry wskazały 33-35°C. Rok 2021 jest wyjątkowo ciepły nie tylko na Starym Kontynencie. 29 czerwca w Kanadzie padł absolutny rekord temperatury. Pomiar w Lytton wykazał 49.6°C. Czy to najgorsze lato, jakie pamiętamy? Sprawdź w galerii.