Droga Wrocław - Strzelin

Droga Wrocław - Strzelin: Mapa objazdów

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Droga Wrocław - Strzelin idzie do remontu. Od 10 października będzie na niej obowiązywała zastępcza organizacja ruchu, a to oznacza dla kierowców utrudnienia i objazdy.

Droga Wrocław - Strzelin: remont drogi wojewódzkiej nr 395 obejmuje swoim zakresem siedem odcinków – od skrzyżowania DW nr 395 z drogą gminną w kierunku Krajkowa do rejonu przejazdu kolejowego – Strzelin. Łącznie wyremontowanych zostanie 6 km drogi.

- Remont nawierzchni zostanie wykonany metodą recyklingu głębokiego na głębokość 25 cm – mówi Karol Gołębiowski, menadżer projektu z firmy Skanska. - Taka technologia polega na wykorzystaniu istniejącej warstwy asfaltu, poddaniu jej recyklingowi samobieżną maszyną frezującą, a następnie dodaniu na miejscu do sfrezowanego destruktu mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Na tak utworzoną podbudowę zostaną ułożone 3 warstwy nawierzchni asfaltowych: profilująca, wiążąca i ścieralna z SMA (mieszanka mineralno-asfaltowa). Łącznie na całym remontowanym odcinku drogi zużyjemy ok. 15 tys. ton masy asfaltowej.

Tymczasowa organizacja ruchu Prace związane z remontem DW nr 395, na odcinku Wrocław – Strzelin, rozpoczynają się w czwartek, 10 października. Od tego dnia będzie obowiązywać organizacja ruchu zastępczego. Ruch po DW 395 będzie się odbywał jednokierunkowo od skrzyżowania z DW 346 w kierunku Wrocławia oraz od skrzyżowania z DW 346 w kierunku Strzelina.

Inwestycję na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu wykona firma Skanska. Jej wartość wyniesie ok. 6 mln zł netto. Prace potrwają do połowy listopada.

Droga Wrocław - Strzelin: Wyznaczone objazdy


Roboty remontowe prowadzone będą w dwóch etapach:
- etap 1: prace prowadzone są na jezdni zachodniej, ruch odbywa się po jezdni wschodniej
- etap 2: prace prowadzone są na jezdni wschodniej, ruch odbywa się po jezdni zachodniej.

Dla tych dwóch odcinków jednokierunkowych, również dla obu etapów, wyznaczone będą następujące objazdy:

1. Dla odcinka od skrzyżowania DW 395 z 346 objazd w kierunku Strzelina wyznaczono drogą powiatową nr 1972D w miejscowości Wojkowice do Żórawiny i dalej drogą powiatową nr 1954D Żórawina - Bogunów – Węgry do drogi wojewódzkiej nr 346 i dalej do skrzyżowania z DW 395, następnie w prawo do Strzelina zgodnie z kierunkiem ruchu

2. Dla odcinka od skrzyżowania DW 395 z 346 objazd w kierunku Wrocławia wyznaczono od skrzyżowania DW 395 z DW 396 w Strzelinie drogą wojewódzką nr 396 do miejscowości Gaj Oławski i dalej drogą wojewódzką nr 346 do skrzyżowania z DW 395, następnie w prawo do Wrocławia zgodnie z kierunkiem ruchu.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosckierowca (gość)

mam pytanko do forumowiczów: czy remont się skończył? chodzi mi o stan na 24 grudnia 2013.

kierwoca (gość)

próbowałem dostać się do wojkowic ze strzelina we wtorek tj 15.10.13. jestem zażenowany najpierw jeden objazd przez górzec ( do przejścia) ale w miejscowości nowojowiece? czy polakowice zaczyna się drugi objazd który prowadzi przez jakieś piskorzówki itd. reasumując zamiast 24 km to robie 45 dramat. sposób organizacji objazdów to amatorszczyzna i kretynizm,

Kierowca (gość)

Remonty są potrzebne ale wybrany okres oraz sposób zorganizowania objazdów to czysty kretynizm

pablito (gość)

Ja sir ciesze ze robia irytuje mnie tylko se jak zwykle zaczynaja na jesien i zlapie ich zima chociaż skanska to porzadna firma i pewnie będziemy zadowoleni z dróg :)

budujący drogi (gość)

Jak zwykle 90% komentujących to hejterzy, zostawmy to wszystko, niech dalej będą dziury i koleiny!!! bo po co? zamiast się przemęczyć dwa miesiące to wolicie urywać koła przez następne kilka lat!!! Kretyni bez pojęcia.

ja (gość)

kto robił tą mapę że taka nieudolna i kto mi zwróci za paliwo za te porąbane objazdy!!! no pytam się???
a cha i jeszcze jedno-kiedy koniec 2015???

xsavo (gość)

Czyli jak dobrze rozumiem, patrząc na schemat, chcac dojechac z miejscowości Borek Strzeliński do Wrocławia musze cofnąć sie do Strzelina i jechac na Brozec-------> Gaj----> Wrocław ????

Gruby (gość) (zią)

Tak... A jak jedziesz na zakupy z Borka do DST to wracasz przez... GAJ !
Jak ktoś chodzi do szkoły w Ludowie to z Borka jedzie normalnie a wraca przez... GAJ ! Martwcie się ludzie :D

gość (gość)

Zgodnie z mapą ruch ma być jednokierunkowy. A co z komunikacją PKS? Jak młodzież ze szkoły w Ludowie Polskim będzie wracać np. do Borka Strzelińskiego? Czy autobusy do Wrocławia nie będą przejeżdżały przez Ludów i Świniobród?